AKTUALNOŚCI
FUNDACJI LEGII

W sobotę odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi na Legii. Akcja zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa rozpoczęła się o 9:00 i trwała, z uwagi na duża liczbę krwiodawców, aż do godziny 15:30. W sobotę odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi na Legii. Akcja zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa rozpoczęła się o 9:00 i trwała, z uwagi na duża liczbę krwiodawców, aż do godziny 15:30.

W dniach 13 – 24 lutego na terenie obiektów Legii odbyły się warsztaty Akademii Samodzielności. Uczestnikami zajęć były dzieci w wieku 7 – 13 lat, które w trakcie ferii zdobyły szereg przydatnych umiejętności poszerzających zakres ich samodzielności. W dniach 13 – 24 lutego na terenie obiektów sportowych Legii odbyły się warsztaty Akademii Samodzielności. Uczestnikami zajęć były dzieci w wieku 7 – 13 lat, które w trakcie dwóch tygodni ferii zdobyły szereg przydatnych umiejętności poszerzających zakres ich samodzielności.

Już w najbliższą sobotę 25 lutego w godzinach od 9:00 do 14:00 odbędzie się kolejna honorowa zbiórka krwi na Legii. W akcji organizowanej przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będą brały udział dwa krwiobusy z RCKiK Już w najbliższą sobotę 25 lutego w godzinach od 9:00 do 14:00 odbędzie się kolejna honorowa zbiórka krwi na Legii. W akcji organizowanej przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będą brały udział dwa krwiobusy z RCKiK w Warszawie. Dla krwiodawców przygotowane zostaną gorące napoje oraz słodycze.

Wzorem poprzednich lat przez cały sezon 2016/17 na stadionie odbywa się akcja „Kibicuj z Klasą”. Każda placówka może przyjść na jeden mecz w rundzie. Będziemy jednak robić wyjątki dla grup, które w specjalny sposób przyczynią się do działania na rzec Wzorem poprzednich lat przez cały sezon 2016/17 na stadionie odbywa się akcja „Kibicuj z Klasą”. Każda placówka może przyjść na jeden mecz w rundzie. Będziemy jednak robić wyjątki dla grup, które w specjalny sposób przyczynią się do działania na rzecz Legii Warszawa oraz Fundacji Legii.

19 lutego 2017 r. Legia Warszawa i Ruch Chorzów rozegrają mecz dla osób z chorobami rzadkimi. Spotkanie tych drużyn rozpocznie akcję „Niesiemy nadzieję”, której celem jest wsparcie 2 milionów pacjentów zmagających się z rzadkimi chorobami w Polsce. 19 lutego 2017 r. o godz. 18:00 Legia Warszawa i Ruch Chorzów rozegrają w Warszawie mecz dla osób z chorobami rzadkimi. Spotkanie tych dwóch drużyn rozpocznie akcję społeczną „Niesiemy nadzieję”, której celem jest wsparcie 2 milionów pacjentów zmagających się z rzadkimi chorobami w Polsce.

Na inaugurującym rundę wiosenną meczu na stadionie przy Łazienkowskiej pojawił się specjalny gość. Mecz z Ajaksem Amsterdam miał okazję zobaczyć Jan Janczylik z Grodna. Na inaugurującym rundę wiosenną meczu na stadionie przy Łazienkowskiej pojawił się specjalny gość. Mecz z Ajaksem Amsterdam miał okazję zobaczyć Jan Janczylik z Grodna.

Już dziś startują kolejne aukcje, tym razem wspomagające Antosia Rudzkiego. Dla chorego siatkówczaka obuocznego chłopca licytowane będą koszulki, które Fundacja Legii otrzymała po turnieju Legia Cup 2016 od zespołów w nim występujących. Już dziś startują kolejne aukcje, tym razem wspomagające Antosia Rudzkiego. Dla chorego siatkówczaka obuocznego chłopca licytowane będą koszulki, które Fundacja Legii otrzymała po turnieju Legia Cup 2016 od zespołów w nim występujących.

Ról jest wiele, ale jedna jest najfajniejsza. Być Tatą – zachęcają organizatorzy najnowszej kampanii społecznej Fundacji Mamy i Taty pod hasłem “Fajnie być Tatą!”, która dedykowana jest ojcostwu. Fundacja Legii została partnerem tej akcji. Ról jest wiele, ale jedna jest najfajniejsza. Być Tatą – zachęcają organizatorzy najnowszej kampanii społecznej Fundacji Mamy i Taty pod hasłem “Fajnie być Tatą!”, która dedykowana jest ojcostwu. Fundacja Legii została partnerem tej akcji.

16.02.2017 podczas otwierającego rundę wiosenną Ligi Europy meczu Legii Warszawa przeciwko Ajaksowi Amsterdam pojawi się gość. Zaproszony na mecz Ligi Europy przez kapitana drużyny Jakuba Rzeźniczaka został Jan Janczylik – 25-letni kibic z Grodna. 16.02.2017 podczas otwierającego rundę wiosenną Ligi Europy meczu Legii Warszawa przeciwko Ajaksowi Amsterdam pojawi się specjalny gość. Zaproszony na mecz Ligi Europy przez kapitana stołecznej drużyny Jakuba Rzeźniczaka został Jan Janczylik – 25-letni kibic z Grodna.

Twoje ogłoszenie może znaleźć się na telebimie stadionu na Łazienkowskiej w czasie odbywającego się 16.02 meczu Ligi Europy UEFA z Ajaksem Amsterdam. Ucieszysz drogą Ci osobę, wesprzesz Fundację Legii w jej misji. Twoje ogłoszenie może znaleźć się na telebimie stadionu na Łazienkowskiej w czasie odbywającego się 16.02 meczu Ligi Europy UEFA z Ajaksem Amsterdam. Ucieszysz drogą Ci osobę, wesprzesz Fundację Legii w jej misji.

Po sukcesie pilotażowych zajęć językowych dedykowanych dzieciom z praskich świetlic, zdecydowaliśmy się na kontynuację projektu w roku szkolnym 2016/2017. Właśnie zakończył się pierwszy pełny semestr. Po sukcesie pilotażowych zajęć językowych dedykowanych dzieciom z praskich świetlic, zdecydowaliśmy się na kontynuację projektu w roku szkolnym 2016/2017. Właśnie zakończył się pierwszy pełny semestr. Projekt językowy jest realizowany w ramach konsorcjum organizacji pozarządowych BAZA Baza Akcji Zintegrowanej Animacji we współpracy z Fundacją Legii.

Zapraszamy na bezpłatny kurs maturalny z języka polskiego we wtorki na godz. 15:00! Zapraszamy na bezpłatny kurs maturalny z języka polskiego we wtorki na godz. 15:00!

Czy widzieliście już nasz nowy produkt fundacyjny? Czy widzieliście już nasz nowy produkt fundacyjny?

W czasie ferii najmłodsi się nudzą? Nic bardziej mylnego! Z Fundacją Legii dzieci będą mogły spędzić tegoroczną przerwę zimową aktywnie, integrując się przy tym z innymi i zarażając pasją do sportu, pod okiem wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry. W czasie ferii najmłodsi się nudzą? Nic bardziej mylnego! Z Fundacją Legii dzieci będą mogły spędzić tegoroczną przerwę zimową aktywnie, integrując się przy tym z innymi i zarażając pasją do sportu, pod okiem wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry.

W grudniu 2016 roku, Fundacja Legii wsparła One Day – czyli ogólnopolską akcję dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczych, organizowaną przez Fundację One Day. W grudniu 2016 roku, Fundacja Legii wsparła One Day – czyli ogólnopolską akcję dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczych, organizowaną przez Fundację One Day.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO