AKTUALNOŚCI
FUNDACJI LEGII

- Jestem dumna z tego, że praktycznie każdego dnia udaje nam się zarażać ideą i radością pomagania innym. Przez trzy lata naszej działalności dotarliśmy z różnego rodzaju pomocą do ponad 2000 osób. - Jestem dumna z tego, że praktycznie każdego dnia udaje nam się zarażać ideą i radością pomagania innym. Przez trzy lata naszej działalności dotarliśmy z różnego rodzaju pomocą do ponad 2000 osób, ale nie udałoby nam się to bez zaangażowania w nasze akcje wielu osób - mówi na temat działalności i misji Fundacji Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Fundacja Legii jako członek European Football for Development Network (EFDN) włączyła się do międzynarodowej akcji #Morethanfootball, która posłuży promocji działań społecznych i charytatywnych organizowanych przez kluby piłkarskie i ich fundacje. Fundacja Legii jako członek European Football for Development Network (EFDN) włączyła się do międzynarodowej akcji #Morethanfootball, która posłuży promocji działań społecznych i charytatywnych organizowanych przez kluby piłkarskie i ich fundacje. Akcja rozpoczyna się 21 marca i potrwa do 8 kwietnia.

W listopadzie 2017 roku Fundacja Legii jako pierwsza tego typu instytucja w Polsce dołączyła do międzynarodowej organizacji European Football for Development Network (EFDN), zrzeszającej profesjonale kluby piłkarskie. W listopadzie 2017 roku Fundacja Legii jako pierwsza tego typu instytucja w Polsce dołączyła do międzynarodowej organizacji European Football for Development Network (EFDN), zrzeszającej profesjonale kluby piłkarskie, które angażują się w działalność społeczną i charytatywną.

4 marca byliśmy obecni w hali sportowej OSiR Bemowo, gdzie odbył się Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej "Wykopmy Raka!", którego organizatorem było stowarzyszenie Kreator Sportowych Emocji, a sponsorem głównym Fundacja Legii. 4 marca byliśmy obecni w hali sportowej OSiR Bemowo, gdzie odbył się Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej "Wykopmy Raka!", którego organizatorem było stowarzyszenie Kreator Sportowych Emocji, a sponsorem głównym Fundacja Legii. Cel był szczytny - wsparcie Fundacji Rak'n'Roll działającej na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych, które przekazaliśmy Panu Tomaszowi - tacie jednego z zawodników Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa chorującemu na SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Dzięki zaangażowaniu Fundacji Legii, pracowników Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz klubu, zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych, które przekazaliśmy Panu Tomaszowi - tacie jednego z zawodników Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa chorującemu na SLA (stwardnienie zanikowe boczne).

Paweł, wierny kibic Legii Warszawa, po 11 dniach walki o życie w szpitalu zmarł na skutek ataku nożownika. Jego rodzina - żona oraz trójka małych dzieci w wieku od półtora roku do 11 lat pozostała sama. Paweł, wierny kibic Legii Warszawa, po 11 dniach walki o życie w szpitalu zmarł na skutek ataku nożownika. Jego rodzina - żona oraz trójka małych dzieci w wieku od półtora roku do 11 lat pozostała sama.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO