AKTUALNOŚCI
FUNDACJI LEGII

Wystartowały zapisy do wielkiej akcji Fundacji Legii. W czwartek, 29 listopada odbędzie się trzecia edycja charytatywno-sportowego projektu pod szyldem #WszyscyDoWioseł, do którego w tym roku Fundacja Legii zaprosiła Fundację Hospicjum Onkologiczne. Wystartowały zapisy do wielkiej akcji Fundacji Legii. W czwartek, 29 listopada odbędzie się trzecia edycja charytatywno-sportowego projektu pod szyldem #WszyscyDoWioseł, do którego w tym roku Fundacja Legii zaprosiła ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców i wielu osób o dobrym sercu, udało nam się spełnić wielka prośbę Łukasza, wiernego kibica Legii Warszawa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców i wielu osób o dobrym sercu, udało nam się spełnić wielka prośbę Łukasza, wiernego kibica Legii Warszawa. Kilka tygodni temu dotarła do nas informacja o tym, że chorujący na niedowład spastyczny czterokończynowy Łukasz marzy o elektrycznym wózku inwalidzkim, który umożliwi mu samodzielne poruszanie się.

W tym roku mija 45 lat od powstania legendarnej trybuny stadionu Legii Warszawa - Żylety, na której zasiadają najbardziej fanatyczni kibice Wojskowych. W Muzeum Legii przy Łazienkowskiej możemy obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą trybunie. W tym roku mija 45 lat od powstania legendarnej trybuny stadionu Legii Warszawa - Żylety, na której zasiadają najbardziej fanatyczni kibice Wojskowych. W Muzeum Legii przy Łazienkowskiej możemy obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą tej legendarnej już trybunie na naszym obiekcie.

71 lat temu urodził się Kazimierz Deyna - legendarny zawodnik warszawskiej Legii, wielka postać polskiego i światowego futbolu. Dziś - w strugach padającego deszczu - pod Jego pomnikiem przy Łazienkowskiej delegacja klubu złożyła kwiaty. 71 lat temu urodził się Kazimierz Deyna - legendarny zawodnik warszawskiej Legii, wielka postać polskiego i światowego futbolu. Dziś - w strugach padającego deszczu - pod Jego pomnikiem przy Łazienkowskiej delegacja klubu złożyła kwiaty. Legia Warszawa nigdy nie zapomni!

Podczas meczu w niedzielę 21 października, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Wisłą Kraków na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Podczas meczu w niedzielę 21 października, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Wisłą Kraków na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Akcja dedykowana jest 10-letniemu Bartkowi, który zmaga się z zespołem Nijmegena i potrzebuje przeszczepienia szpiku.

Fundacja Legii zgromadziła 21 137 zł podczas zbiórki na meczu z Lechią Gdańsk oraz aukcji gadżetów klubowych. Fundacja Legii zgromadziła 21 137 zł podczas zbiórki na meczu z Lechią Gdańsk oraz aukcji gadżetów klubowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację grobów sanitariuszek z Powstania Warszawskiego w ramach akcji "Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” oraz wsparcie finansowe dla Powstańców i ich rodzin przez Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

W poniedziałek, tuż przed godz. 14., Michał Pazdan oraz przedstawiciele Fundacji Legii Warszawa odwiedzili dzieci i młodzież przebywającą na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka. W poniedziałek, tuż przed godz. 14., Michał Pazdan oraz przedstawiciele Fundacji Legii Warszawa odwiedzili dzieci i młodzież przebywającą na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka.

Przedstawiciele Fundacji Legii uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu symbolicznej tablicy na budynku Centrum Marszałkowska, która upamiętnia poległych we wrześniu 1944 roku uczestników Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele Fundacji Legii uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu symbolicznej tablicy na budynku Centrum Marszałkowska, która upamiętnia poległych we wrześniu 1944 roku uczestników Powstania Warszawskiego.

Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny w ponad 90%… Fundacja Legii wraz z organizatorami akcji Fundacją „Piłka jest Piękna” zaprasza całe społeczeństwo do pokazania rakowi piersi Różowej Kartki Życia, każdego 1 Października. Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny w ponad 90%… Fundacja Legii wraz z organizatorami akcji Fundacją „Piłka jest Piękna” zaprasza całe społeczeństwo do pokazania rakowi piersi Różowej Kartki Życia, każdego 1 Października.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO