AUKCJA FUNDACJI LEGII - KUP UNIKATOWE KOSZULKI Z MECZU Z SSC NAPOLI

AUKCJA FUNDACJI LEGII - KUP UNIKATOWE KOSZULKI Z MECZU Z SSC NAPOLI
Data publikacji: 2016-02-10
Autor: Marcin Węcławek
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Już teraz możesz wejść w posiadanie niepowtarzalnego, legijnego stroju z meczu pucharowego, a zarazem pomóc potrzebującym. Weź udział w aukcji na portalu Allegro. Uwaga, koszulek jest tylko siedem!

Odbywający się w ramach Ligi Europy mecz z drużyną z Neapolu nie ucieszył kibiców „wojskowych”. Na rewanżowym spotkaniu wyjazdowym padło co prawda siedem bramek, ale tylko dwie dla Legii. A jednak stała się wówczas rzecz wyjątkowa – nasi piłkarze wystąpili w specjalnych koszulkach, na których zamiast logotypu Fortuny, głównego sponsora Klubu, pojawiło się logo Fundacji Legii.

501211454410408-1455100423

„Decydujący mecz rundy grupowej europejskich pucharów z tak renomowanym zespołem jak Napoli to doskonała okazja do nagłośnienia naszej aktywności.  Jesteśmy organizacją dla której kluczowa jest rodzina i jej potrzeby. Działamy w zakresie zdrowia, edukacji, kultury oraz oczywiście sportu. Razem z wszystkimi ludźmi dobrej woli angażujemy się w projekty, które sprawiają, że świat naszych podopiecznych jest lepszym i ciekawszym miejscem” – mówiła wówczas Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

Fortuna jest przykładem wykazania się wspomnianą dobrą wolą i z sercem zareagowała na fakt, że włoskie prawo nie pozwala na reklamowanie na koszulkach firm bukmacherskich, przekazując kluczową część powierzchni stroju na cele FL. Fundacja zaś rozpoczęła spłacanie zaciągniętego długu zaufania podejmując serię statutowych działań, wśród których warto wyróżnić akcję #WszyscyDoWioseł2015Zimę z Legią i Mikołajki jako część pomocy dla młodzieży ze świetlic środowiskowych czy organizowane we współpracy z Fundacją Świat na Tak, edukacyjne Korki z Legią. Teraz przyszedł czas na zlicytowanie (na cele charytatywne) koszulek z meczu z włoskim klubem.

Jest ich siedem – część rozeszła się bowiem, gdy bitewny kurz już opadł, piłkarze dokonali tradycyjnej wymiany strojów.  To szczęśliwa liczba. A pieniądze pozyskane z aukcji mogą uszczęśliwić potrzebujących. Zwłaszcza, że całość kosztów administracyjnych związanych z funkcjonowaniem i prowadzeniem Fundacji ponosi Legia, co oznacza więcej środków na cele statutowe, m.in. aktywizację fizyczną i społeczną poprzez sport czy wyrównywanie szans.

Aukcja wystartowała właśnie na serwisie Allegro.pl. Zakończy się o północy w dniu 14 lutego. Zapraszamy do licytowania wszystkich, gdyż cena wywoławcza nie będzie odbiegać od ceny sklepowej nowego egzemplarza.  Do kupienia będą koszulki Kucharczyka, Bereszyńskiego, Pablo Dyego, Kopczyńskiego i Malarza (krótki rękawek) oraz Guilherme i Piecha (długi rękawek). Do noszenia z dumą!

3

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO