Fundacja Legii „koloruje” Warszawę!

Fundacja Legii „koloruje” Warszawę!
Data publikacji: 2016-06-22
Autor: Anna Górska
Autor zdjęć: Ewelina Lach
W ostatni poniedziałek (13.06) osoby, pojawiające się w okolicach stadionu przy Łazienkowskiej, były świadkami niecodziennego wydarzenia. Fundacja Legii postanowiła ubarwić swoje miasto w legijne kolory i zorganizowała akcję sadzenia kwiatów w barwach Legii. Do akcji dołączyły się: Powiślańska Fundacja Społeczna oraz Akademia Piłkarska Legii Warszawa. Zaś partnerem całego przedsięwzięcia było miasto stołeczne Warszawa. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i przyciągnął tłumy zaciekawionych widzów.

Jednym z naszych sztandarowych projektów jest program „Zróbmy razem lepsze miasto”, w ramach którego przez cały rok organizujemy rozmaite akcje na terenie Warszawy. Tym razem postanowiliśmy „pokolorować” stolicę w legijne barwy, a dokładnie okolice stadionu przy Łazienkowskiej czyli teren w pobliżu Ronda Sedlaczka. Na czym polegała cała akcja?

W naszym przedsięwzięciu udział wzięli młodzi podopieczni Powiślańskiej Fundacji Społecznej, z którą regularnie współpracujemy. Ich niecodziennym zadaniem było posadzenie, na wyznaczonym terenie, kwiatków w barwach aktualnego Mistrza Polski, razem z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa (rocznik 2000). Do akcji dołączył również sam Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy − Michał Olszewski, który z wielkim entuzjazmem „zakasał rękawy” i zabrał się za wspólne upiększanie okolic Ronda Sedlaczka.

 

EWL_4048

 

Warto pamiętać, iż akcja doskonale wpisuje się również w uroczyste obchody 100-lecia klubu Legii Warszawa. Dodatkowo wspólne sadzenie kwiatków było przede wszystkim wspaniałą okazją do integracji różnych środowisk, które regularnie współpracują z Fundacją Legii oraz szansą na wspólne spędzenie czasu razem i na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wszyscy uczestnicy niezwykle ochoczo przystąpili do zadania, nie bojąc się ubrudzić i dobrze się przy tym bawiąc. Dowodem na to niech będą uśmiechy, które przez cały czas nie znikały z ich twarzy.

 

EWL_4142

 

Dziękujemy wszystkim za tę wspólną pracę i stuprocentowe zaangażowanie!

Przebieg całej akcji oraz jej efekty możecie podziwiać na zdjęciach.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO