#GotowiDoPomocy: Fundacja Legii pomogła Matyldzie, Tymkowi oraz Emilce

#GotowiDoPomocy: Fundacja Legii pomogła Matyldzie, Tymkowi oraz Emilce
Data publikacji: 2016-01-14
Autor:
Autor zdjęć: Oczko Matyldy (Facebook)
Matylda, Tymek oraz Emilka to jeszcze bardzo małe dzieci, a już tak ciężko doświadczone przez los. Jako że Fundacja Legii jest zawsze #GotowaDoPomocy, to i tym razem dorzuciliśmy swoją cegiełkę, żeby choć trochę odmienić los innych na lepsze.

Matylda to dwunastomiesięczna księżniczka, lubiąca gaworzyć i słuchać czytane przez rodziców bajki. Niestety, nie omijają jej ból i cierpienie, ponieważ choruje na złośliwy nowotwór oka. Szukając najlepszej metody na leczenie Matyldy, jej rodzice dowiedzieli się, że istnieje 98 procent szansy na wyleczenie. Taką skuteczność oferuje MemorialSloan−Kettering International Center w Nowym Jorku, gdzie koszt leczenia to milion złotych.

Chcąc pomóc rodzicom dziewczynki, Fundacja Legii przekazała na licytację specjalną piłkę, poświęconą 100-leciu Klubu wraz z autografami piłkarzy Legii Warszawa takich jak Jakub Rzeźniczak czy DusanKuciak. Środki z całej akcji zostaną przekazane na pomoc Matyldzie. Materiał i rozmowę z przedstawicielem Fundacji Legii − Tomaszem Zachorskim, możecie obejrzeć na profilu akcji: https://www.facebook.com/oczkamatyldy/videos/507425172772918/

Zachęcamy wszystkich również do włączenia się do pomocy. Wszelkie informacje znajdziecie pod adresem: http://www.siepomaga.pl/matyldajastrowicz. Pomóc Matyldzie można również wysyłając SMS na numer 72365 o treści: S3345.

 

Ale to nie jedyna akcja, którą w ostatnim czasie wsparła Fundacja Legii. Fundacja przekazała m.in. fanty na licytację na zbiórkę dedykowaną Tymkowi Kalacie oraz na pomoc Emilce Wróbel.

 

Tymek choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, nieuleczalną, najcięższą z postępujących chorób mięśniowych, zwaną potocznie „zanikiem mięśni”. Zebrane środki są przeznaczane na rehabilitację, potrzebne zajęcia z logopedą i pedagogiem. Licytacja piłki już wkrótce. Trzymamy kciuki aby udało się zebrać jak najwięcej środków!

O Tymku możecie przeczytać na profilu prowadzonym przez rodziców i przyjaciół rodziny. Link do profilu akcji: https://www.facebook.com/Tymek-Kalata-1543909219223904/?fref=ts

 

Emilka jest wcześniakiem. Dziewczynka boryka się z problemami zdrowotnymi od urodzenia i cały czas jest karmiona pozajelitowo. Finał akcji odbył się 19 grudnia 2015 roku podczas szóstej edycji Turnieju Gwiazdkowego organizowanego przez CKS Czeladź i Miasto Czeladź. Do akcji pomocy Emilce dołączył także aktualny Mistrz Świata i posiadacz pasa IBO w wadze ciężkiej Andrzej Fonfara. Wspólnie udało się zebrać 18 tysięcy złotych, czego bardzo gratulujemy organizatorom!

Profil akcji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/UsmiechDlaEmilki/?fref=ts

 

Ponadto na prośbę lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gubinie i w Legionowie, Fundacja Legii przekazała gadżety z podpisami piłkarzy pierwszej drużyny, które w niedzielę 10 stycznia były licytowane podczas XXIV Finału WOŚP.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO