#GotowiDoPomocy: Legia ze Szlachetną Paczką

#GotowiDoPomocy: Legia ze Szlachetną Paczką
Data publikacji: 2015-12-14
Autor: Kacper Ruszczak
Autor zdjęć: Damian Kujawa, Jacek Prondzynski
W niedzielę Legia Warszawa wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Szlachetna Paczka. Obok zorganizowanej na naszym stadionie konferencji prasowej, Fundacja Legii wspomogła potrzebujące rodziny z Mińska Mazowieckiego i Błonia. Wspólnie udowodniliśmy naszą gotowość do pomocy!

Przed południem w dniu meczu z Piastem Gliwice Fundacja Legii i “Juras” odwiedzili rodzinę w Błoniu, która została “zaadoptowana” przez Fundację. Do pomocy włączyli się także pracownicy Klubu i trenerzy Akademii. W efekcie rodzina otrzymała nową wersalkę, a także żywność i środki czystości oraz świąteczne upominki, m.in. strój piłkarski Legii dla jednego z chłopców.

Fundacja Legii wsparła też rodzinę z Mińska Mazowieckiego, która bardzo potrzebowała zimowych butów dla jednego z synów. Dzieci dostały też na święta zabawki, a ojciec rodziny – kibic Legii – otrzymał w prezencie klubową bluzę. Pomóc jest naprawdę łatwo – wystarczy trochę chęci, a można podarować komuś uśmiech i dać poczucie, że nie jest sam.

 

W niedzielę w Skyboxie odbyła się także konferencja prasowa “Szlachetnej Paczki”, na której obecni byli: Anna Mioduska – prezes Fundacji Legii, Dariusz Marzec – prezes zarządu Ekstraklasy, ks. Jacek Stryczek – prezes Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje akcję, Michał Pol – redaktor naczelny “Przeglądu Sportowego”, a także Adam Siluta z Czesław Lang Team, przedstawiciele wolontariuszy, klubu WIP – Filantropów wspierających paczkę, Tutorów i darczyńców (Michał Żewłakow).

Podczas konferencji przedstawiciele środowiska sportowego zwracali uwagę na to, że właśnie od zaangażowania Polaków zależy to, do ilu osób paczka dotrze w przyszłym roku. Apelowano także o dołączenie do akcji “Szlachetna Fala”, która w miniony weekend została zapoczątkowana na stadionach Ekstraklasy.

– Od lat kibicujemy akcji Szlachetna Paczka i z pełnym przekonaniem zaangażowaliśmy się w nią jako Fundacja Legii. Chcemy w mądry sposób pomagać potrzebującym rodzinom i ich członkom w radzeniu sobie w trudnych momentach życia, przełamywaniu barier, odzyskiwaniu wiary w siebie. Fundacja Legii powstała z myślą o rodzinie i akcja Szlachetna Paczka idealnie wpisuje się w naszą misję. Mamy nadzieję, że z pomocą piłkarzy, pracowników klubu oraz kibiców, którzy już w przeszłości aktywnie angażowali się w Szlachetną Paczkę, sprawimy, że pomoc potrzebującym w nadchodzącym roku rozleje się większą falą – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Chwilę przed pierwszym gwizdkiem sędziego kapitanowie Legii i Piasta odsłonili natomiast wielką Szlachetną Paczką na murawie stadionu przy #Ł3, pokazując w ten sposób, że cała Ekstraklasa jest #GotowaDoPomocy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO