KAŻDY DZIEŃ JEST DOBRY NA TO BY ZACZĄĆ POMAGAĆ INNYM

KAŻDY DZIEŃ JEST DOBRY NA TO BY ZACZĄĆ POMAGAĆ INNYM
Data publikacji: 2016-03-19
Autor: Karolina Kalinowska, Kinga Skolmowska
Autor zdjęć:
Powyższe hasło towarzyszy działaniom Fundacji od początku jej istnienia. Dotyczy nie tylko doraźnego wsparcia, ale różnych form pomocy innym. Chcemy wspierać także osoby, które same chcą pomagać innym.

Przykładem takiej pomocy jest organizowana w najbliższą niedzielę loteria oraz zbiórka organizowana przez trzy wspaniałe uczennice liceum im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego: Łucję, Natalię i Dominikę.

Dziewczyny zgłosiły się do Fundacji Legii z prośbą o pomoc w organizacji loterii w celu pozyskania środków i przekazania ich dla podopiecznej Fundacji Siepomaga. Sandra od 12 lat choruje na twardnienie rozsiane. Na szczęście znalazła terapię, która może pomóc, ale koszt przerasta jej możliwości finansowe. Potrzeba około 90 tysięcy złotych.

Pomóc postanowiły Łucja, Natalia i Dominika. Zapytane dlaczego się zdecydowały zorganizować pomoc powiedziały: My wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele dobra. Dlatego organizujemy akcję charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy, mających pomóc w walce o życie osobie ze stwardnieniem rozsianym.

Finałem ich działań jest organizowana w niedzielę 20 marca 2016 roku, loteria w Galerii Handlowej Bemowo, przy ul. Powstańców Śląskich 126. Losy będzie można kupić w godzinach 12 – 16. Dziewczyny same pozyskały partnerów, którzy zdecydowali się przekazać rzeczy na nagrody, w tym także Fundacja Legii. Wśród nagród do rozlosowania jest m.in. koszulka meczowa Legii Warszawa oraz dwie piłki treningowe.

Zachęcamy wszystkich do czynnego wsparcia i udziału w loterii! Wśród atrakcji będzie także pokaz grupy tanecznej i spotkanie z psychologiem sportowym.

Pamiętajcie, Razem możemy więcej!

Regulamin loterii znajdą Państwo TU

Edit: Miło nam poinformować, że młodym licealistom udało się zebrać 2105,35zł podczas zorganizowanej loterii. Wszystkie środki zostały przekazane na konto Sandry i zasiliły zbiórkę na jej leczenie. Łucji, Natalii i Dominice gratulujemy prospołecznej postawy i czekamy na kolejne akcje w ich wykonaniu.

 

FundacjaLegii-Logo-Fundacji

 

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO