Legia ma Fundację. "Legia to nie jest zwykły biznes"

Legia ma Fundację.
Data publikacji: 2015-12-31
Autor: legia.com
Autor zdjęć:
Od ponad pół roku przy Łazienkowskiej działa Fundacja Legii. - To efekt spotkania kilku równoległych idei. Klub sportowy, taki jak Legia, to nie jest zwykły biznes - podkreśla Anna Mioduska, Prezes Fundacji. Wywiad publikuje "Przegląd Sportowy".

Anna Mioduska opowiada o idei założenia Fundacji Legii. – To wielki potencjał społeczny tkwiący w środowisku legijnym, emocjonalnej więzi i zaangażowaniu kibiców. Będąc blisko klubu łatwo dostrzec, że stoi za tym wartość, która może uczynić wiele dobrego – mówi.

– Szybko okazało się, że środowisko legijne z własnej inicjatywy angażuje się w wiele wspaniałych przedsięwzięć charytatywnych. Legia jako organizacja także dojrzała do tego, aby w sposób zaplanowany i konsekwentny zacząć działać w obszarze CSR (społeczna rola biznesu) – dodaje.

– Ideą przewodnią Fundacji jest pomoc rodzinie. (…) Aktualnie skupiamy się na dzieciach i staramy się tworzyć lub wspierać projekty, które trafią do jak najszerszej grupy odbiorców. Przynależność do środowiska legijnego nie jest dla nas kryterium – jeśli możemy wesprzeć takie inicjatywy jak np. Szlachetna Paczka, robimy to.

Fundacja realizuje jednak przede wszystkim własny program. – To pomoc świetlicom środowiskowym i socjoterapeutycznym, korepetycje dla maturzystów, których rodziców nie stać na ich finansowanie, organizacja imprez integracyjno-edukacyjnych, a także integracja osób niepełnosprawnych – wylicza Anna Mioduska.

Cały wywiad, w którym Anna Mioduska odpowiada na pytanie czym jest Fundacja Legii, można znaleźć w tym miejscu.

 

Źródło: “Przegląd Sportowy”

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO