Manchester triumfatorem Onico Legia Cup! (HD)

Manchester triumfatorem Onico Legia Cup! (HD)
Data publikacji: 2015-11-15
Autor: Szymon Bartnicki
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Damian Kujawa
Plejada przyszłych gwiazd piłki nożnej zawitała do Warszawy w trzeci weekend listopada na odbywający się przy Łazienkowskiej turniej Onico Legia Cup 2015. W zmaganiach chłopców z rocznika 2005 najlepszy okazał się Manchester United, ale talentów światowego formatu przy Ł3 było znacznie więcej.

 

Juventus FC, Manchester United, Benfica Lizbona, Chelsea, Ajax Amsterdam, Tottenham Hotspur, Hertha BSC, Team Europa, Sparta Praga i Legia Warszawa to drużyny, które przystąpiły do jedenastej edycji turnieju Legia Cup. W ich składach znaleźli się zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi. Jesteśmy przekonani, że o niektórych z nich na pewno jeszcze usłyszymy!

Już pierwsze mecze turnieju pokazały, że na poziom piłkarski nikt narzekać nie będzie. Doskonałe wyszkolenie techniczne zawodników oraz wysoka dyscyplina taktyczna zespołów to najlepsza charakterystyka uczestników Onico Legia Cup. Wśród nich prowadzona przez Jakuba Zapaśnika i Przemysława Chojnowskiego Legia Warszawa, która imponowała walecznością od pierwszego do ostatniego meczu.

Legioniści rozpoczęli zmagania od spotkania ze Spartą Praga. Mecz lepiej rozpoczęli adepci Akademii, ale z czasem rywale doszli do głosu i sprawili naszej defensywie wiele problemów. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Podział punktów to także efekt starcia z Chelsea, w którym padł wynik 1:1. Londyńczycy pierwsi strzelili gola, lecz gospodarze stwarzali kolejne sytuacje bramkowe i wreszcie jedna z nich przyniosła powodzenie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Walczak, który miał jeszcze kilka okazji, by przechylić szale zwycięstwa na korzyść „Wojskowych”.

Ajax i Juventus okazały się być poza zasięgiem reprezentantów APLW. Holendrzy wygrali 4:0, Włosi 4:1. Jedni i drudzy w pełni zasłużenie. Dwa remisy i dwie porażki sprawiły, że w niedzielę „Wojskowi” kontynuowali zmagania w grupie srebrnej, gdzie czekali na nich rówieśnicy z Herthy, Tottenhamu, Chelsea i Team Europa. Do grupy złotej trafili reprezentanci Benfiki, Manchesteru United, Sparty Praga, Juventusu i Ajaksu.

Drugi dzień turnieju Legia rozpoczęła od porażki z Herthą 0:2. Konfrontacja z Chelsea, tak jak pierwszego dnia, znów przyniosła wiele emocji. Po zaciętym boju ekipa klubu ze Stamford Bridge wygrała jednak 4:3. W kolejnym spotkaniu legioniści pokonali Team Europa 2:0, a w swoim ostatnim występie przegrali Tottenhamem 0:3.

Bardzo wysoki poziom Onico Legia Cup sprawił, że aż do kończącego zmagania meczu Benfica – Manchester ważyły się jego losy. Goście z Lizbony do triumfu w turnieju potrzebowali zwycięstwa, zespołowi z Anglii wystarczał remis. Benfica prowadziła już 2:0, ale „Czerwone Diabły” nie składały broni i ostatecznie wywalczyli remis 3:3, który zagwarantował im miano najlepszej drużyny. Ścisk w tabeli spowodował, że Benfica spadła poza podium kosztem bardzo dobrze dysponowanych drużyn Juventusu i Ajaksu.

Po turniejowych zmaganiach odbył się mecz pokazowy, w którym najlepsi zawodnicy Onico Legia Cup zmierzyli się z piłkarzami I zespołu Legii. Umiejętności naszych gości sprawdzili m.in. Arkadiusz Malarz, Pablo Dyego, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Michał Kopczyński, Guilherme i Aleksandar Prijović. Spotkanie obfitujące w wiele efektownych zagrań zakończyło się remisem 2:2.

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród, w której nasz Klub reprezentowali: współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski, wiceprezes zarządu Legii Jakub Szumielewicz, członek zarządu Fundacji Legii Tomasz Zahorski oraz dyrektor wykonawczy Legia Soccer Schools Ernest Waś. Nagrody wręczali także: wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Janusz Samel, przedstawiciel firmy Onico Artur Krzyk, reprezentujący markę adidas Krzysztof Stępniewski oraz przedstawiciel firmy Modecom Marcin Łobacz.

Wszystkim uczestnikom Onico Legia Cup 2015 dziękujemy za przybycie i gratulujemy udanego występu. Dziękujemy także kibicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a także tym, którzy śledzili nasze relacje legia.com. Podziękowania dla sponsorów: Oncio, adidas, Haribo, Modecom i Pepsi oraz partnerów: Miasto stołeczne Warszawa, Radisson Blu i Mobilis group, TVP Sport i wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Do zobaczenia za rok!

 

Galeria zdjęć z pierwszego dnia – tutaj, fot. Damian Kujawa
Galeria zdjęć z drugiego dnia – tutaj, fot. Jacek Prondzynski

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO