MŚ Dzieci z Domów Dziecka: Polska ze srebrem

MŚ Dzieci z Domów Dziecka: Polska ze srebrem
Data publikacji: 2015-06-15
Autor: Kacper Ruszczak
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
W weekend na stadionie Legii odbyły się III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Turniej wygrała Holandia, Polska zdobyła srebrne medale, a na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie.

W III Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka rywalizowało aż 28 reprezentacji: dwie drużyny z Polski, Ukraina, Francja, Irlandia, Niemcy, Jordania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Serbia, Meksyk, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Rosja, Węgry, Białoruś, Tunezja, Macedonia, Tajlandia, Holandia, Austria, Kolumbia, Litwa, Hiszpania, Słowacja i Pakistan.

W sobotę rywalizacja odbywała się w siedmiodrużynowych grupach, z których do ćwierćfinału awansowały po dwa zespoły. Polska I zdobyła komplet punktów, strzelając aż 31 goli i nie tracąc ani jednego. Po 18 “oczek” zdobyły także reprezentacje Portugalii i Holandii. Drugiej drużynie “Biało-Czerwonych” do wyjścia z grupy zabrakło natomiast jednego zwycięstwa.

W finale Polska I musiała jednak uznać wyższość Holendrów, którzy pewnie wygrali 3:0. W meczu o trzecie miejsce Rosjanie po rzutach karnych pokonali natomiast Ukrainców 3:1.

Finałowe spotkania oglądali m.in. selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, i piłkarz “Biało-Czerwonych”, zdobywca Ligi Europy w barwach Sewilli, Grzegorz Krychowiak.

III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka zostały uświetnione koncertem Margaret i meczem pokazowym Polska – Reszta Świata, w którym zagrali Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Radosław Gilewicz, Jacek Krzynówek i Maciej Szczęsny, a po drugiej stronie m.in. Frank Verlaat (Ajax, Auxerre, VfB Stuttgart, Werder Brema), Siergiej Alejnikow (Dynama Mińsk, Juventus; srebrny medalista Euro 1988), Raimono Marino (Napoli, Lazio) czy znany doskonale przy #Ł3 Aleksandar Vuković.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO