Piknik sąsiedzki – Fundacja Legii też tam była!

Piknik sąsiedzki – Fundacja Legii też tam była!
Data publikacji: 2016-06-28
Autor: Anna Górska
Autor zdjęć: Przedszkole Integracyjne Zielony Latawiec
W środę 8 czerwca na osiedlu „Szwoleżerów” już po raz czwarty odbył się coroczny piknik sąsiedzki, organizowany z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej Szwoleżerów we współpracy z Przedszkolem Integracyjnym Zielony Latawiec. My też tam byliśmy i dobrze się przy tym bawiliśmy!

Impreza wystartowała punktualnie o godz. 15.30, a z racji tego, że cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, trwała jeszcze długo po tym, jak zaszło słońce. W programie przewidziany był szeroki wachlarz atrakcji, przede wszystkim dla dzieci, ale każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś dla siebie. Były to m. in.: pokazy tresury psów z Agility Team, zielone kino, malowanie buzi oraz malowanie na folii, koncert afrykańskich bębnów, eksperymenty naukowe, bańki mydlane, tworzenie postaci z balonów (pojawiały się głównie psy, króliki, a nawet i słonie), chodzenie po linie, szycie, decoupage oraz fotościanka z bohaterami z bajek.

13329481_1021616471250526_9182909915946144228_o

Na wszystkich uczestników, którzy w trakcie zabawy zgłodnieli, czekała kawiarenka z poczęstunkiem i napojami, przygotowanymi specjalnie przez mieszkańców osiedla Szwoleżerów. Do tego na miejscu rozstawiono zielony stragan, na którym można było się zaopatrzyć w świeże warzywa prosto z gospodarstwa Majlertów. Na gości czekały również stoiska z rękodziełem, wykonanym przez mieszkańców osiedla oraz z biżuterią. Dochód z jej sprzedaży przekazany był Fundacji Matio i będącej pod jej opieką, chorej na mukowiscydozę, dziewczynki, mieszkającej na osiedlu Szwoleżerów. Dla tych wszystkich, którzy preferowali aktywny wypoczynek, przygotowano dodatkowe atrakcje typu liny, trampoliny czy bramki. Fundacja Legii razem z Legia Soccer School zorganizowała sektor aktywności, w którym każdy maluch mógł spróbować swoich sił w piłce nożnej. Najmłodsi uczestnicy mieli jedynie 2,5 roku! Dodatkowo przygotowana była strefa relaksu, wyposażona w wygodne, kolorowe hamaki.

13350428_1021617714583735_1315800821017658263_o

To już czwarta impreza tego typu, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony różnych podmiotów. Podstawowym celem, przyświecającym inicjatorom pikniku, jest budowanie lokalnej społeczności, poszerzanie więzi i pozytywnych relacji, aktywizacja mieszkańców osiedla, a także integracja ich z przedstawicielami okolicznych instytucji. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że tego typu inicjatywy sąsiedzkie zdecydowanie sprzyjają lepszemu poznaniu się, wzrostowi poczucia wzajemnego zaufania, a co za tym idzie również i bezpieczeństwa. W rezultacie ludzie są też bardziej skorzy do wzajemnej pomocy. Taki piknik jest również doskonałą okazją do rozmów na temat wspólnej przestrzeni i jej zagospodarowania.

 

Fundacja Legii z wielką radością była częścią tego sąsiedzkiego pikniku, zawsze #GotowaDoPomocy.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO