ROWEROWY MAJ

ROWEROWY MAJ
Data publikacji: 2016-04-26
Autor:
Autor zdjęć:
Maj to najbardziej rowerowy miesiąc w roku. Fundacja Legii wspiera aktywny tryb życia i kibicuje przesiadce na rower!

Już niedługo Warszawa wystartuje z dwiema akcjami propagującymi zdrowy styl życia i zrównoważoną mobilność. Kampanie będą przekonywały mieszkańców do codziennej dawki ruchu: przesiadki na rower i rezygnacji z samochodów, a w tle obecny będzie duch rywalizacji.

 

Po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się Rowerowy Maj – kampania skierowana do szkół podstawowych. Uczniowie przez cały miesiąc za dojazdy do szkoły w sposób aktywny: na rowerze, rolkach czy hulajnodze, zbierać będą naklejki. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej otrzymają atrakcyjne nagrody. Przewidzieliśmy też nagrody na poziomie klasowym i szkolnym. Rowerowe szkoły otrzymają zadaszony parking rowerowy, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy komplet rowerów dla całej klasy. Patronem honorowym kampanii jest Ambasada Holandii, która najaktywniejszą klasę zaprosi do siebie na wycieczkę „Ambasada bez tajemnic”. Partnerzy Rowerowego Maja zaoferowali dla najaktywniejszych szkół i klas niecodzienne wycieczki: Fundacja Legii zaprosi na stadion, wraz ze zwiedzaniem szatni i muzeum, w wakacje aktywni uczniowie będą mogli przyjść za darmo na mecz, a we wrześniu Piłkarze Legii odwiedzą zwycięską szkołę; LangTeam zaprosi na trybunę honorową Tour the Pologne, zorganizuje spotkanie ze sławami kolarstwa oraz zaprosi na trening na profesjonalnym torze kolarskim; Multikino zorganizuje zwiedzanie kina od zaplecza, wraz z wizytą w projektorni, a Centrum Nauki Kopernik zaprosi na wyjątkowe spotkania z nauką. Partnerzy medialni zaproszą do swoich redakcji wraz z możliwością zaprojektowania strony w Gazecie Wyborczej i wypowiedzią na antenie RDC.

 

Drugą kampanią, skierowaną już do starszych mieszkańców Warszawy jest Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge – ECC). W 2015 roku w ECC wzięło udział ponad 26 tysięcy uczestników z 39 miast w 15 krajach. Aby się dołączy wystarczy przy pomocy dedykowanej aplikacji – Cycle 365 – rejestrować swoje przejazdy narowerze. Liczą się wszystkie te trasy, gdzie rower zastąpił tradycyjne, silnikowe środki transportu. Dla aktywnych uczestników przewidzieliśmy nagrody! Partnerzy kampanii zaoferowali zniżki na swoje wydarzenia za przyjechanie na nie na rowerze i pokazanie zarejestrowanego przejazdu w aplikacji. Można będzie taniej pójść do kina czy koncert.

 

W tej rywalizacji Warszawa bierze udział po raz trzeci. Dwa lata temu wygraliśmy, w zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce. Czy w tym roku tytuł rowerowej stolicy Europy wróci do Warszawy zależy od mieszkańców. Fundacja Legii zachęca do udziału w akcji: wystarczy ściągnąć aplikację by pomóc Warszawie wygrać!

rower

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO