W protezie na rowerze: Pierwszy tydzień za nami!

W protezie na rowerze: Pierwszy tydzień za nami!
Data publikacji: 2016-08-02
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Fundacja Legii
Kamil Misztal i Ulrike Fuhrmann przejechali już 1,051 z liczącej 2,016 kilometrów trasy nowego projektu charytatywnego Fundacji Legii ''W protezie na rowerze''. Jego celem jest zebranie środków na zakup sprzętu protetycznego dla dwóch zawodników ampfutbolowej drużyny Lampart Warszawa - Mateusza i Marcina.

Idea

W zespole tym gra również Kamil, który stracił nogę w wyniku poparzenia doznanego w dzieciństwie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób Kamil może dzisiaj chodzić, grać w piłkę i oczywiście jeździć na rowerze. Teraz chce pomóc swoim niepełnosprawnym kolegom. Rok temu Kamil przejechał na rowerze 1000 km, by zebrać pieniądze dla 7-letniego Oskara cierpiącego na porażenie mózgowe. W tym roku – roku Stulecia Legii Warszawa – Kamil postanowił przejechać aż 2016 km w ramach projektu charytatywnego “W protezie na rowerze”, organizowanego przez jego Fundację Krok do Marzeń, Fundację Legii i Fundację Amp Active.

 

Trasa

Pierwszego dnia Kamil i Ulrike przejechali 130-kilometrowy odcinek z Warszawy do Szydłowca, ale w dalszej fazie wyprawy czekały ich jeszcze dłuższe odcinki – 165 km z Jędrzejowa do Kluczborka czy 166 km z Jastrzębia Zdroju do Zakopanego. Mimo że pogoda często nie dopisywała, a kilka etapów było bardzo trudnych (trasa po górach, liczne podjazdy), każdego dnia uczestnicy pokonywali zamierzony dystans, a na trasie spotykali wiele osób bardzo przychylnie nastawionych do projektu “W protezie na rowerze”, które często jechały razem z nimi. W poniedziałek, po odpoczynku w Zakopanem, Kamil i Ulrike jadą dalej. Trasa wiedzie przez Nowy Sącz, Iwonicz Zdrój, Ustrzyki Dolne, Łańcut, Lublin, Świdnik, aż do Warszawy.

Do Kamila i Ulrike na kilku odcinkach trasy dołączyła także Patrycja Plewka, prezes Fundacji Amp Active i założycielka drużyny Lampart Warszawa, która od początku wspiera “W protezie na rowerze”. “Przejechała z nami cały etap, wielkie brawa dla niej, tym bardziej, że górki za Kłodzkiem wcale małe nie były” – pisał na Facebooku Kamil.

 

Ekipa “W protezie na rowerze” z Patrycją w Prudniku

rowery_7.4_Nysa

Przed Kamilem i Ulrike najdłuższy, 188-kilometrowy odcinek wyprawy, ze Świdnika do Warszawy. Ciepłe powitanie na pewno doda im sił na ostatni etap “dookoła Warszawy”. W stolicy ekipa zamelduje się w niedzielę, kiedy Legia zagra z Piastem Gliwice w 4. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Po przejechaniu 2016 kilometrów (1916 jak rok powstania Klubu plus 100 jak Stulecie, które świętujemy) wyczerpująca trasa zakończy się tam, gdzie się zaczęła – na Łazienkowskiej 3. Kamil wjedzie na stadion. Powitajmy go ciepło – przecież przez dwa tygodnie zjeździł na rowerze pół Polski pod herbem Legii Warszawa, pokazując siłę i niezłomność naszego Klubu. Niepełnosprawność wcale nie musi wiązać się z ograniczeniami.

 

Beneficjenci

Marcin, jeden z beneficjentów akcji “W protezie na rowerze”, jest jednym z nas – kibicem Legii, chłopakiem z “Żylety”. – Legia i stadion przy #Ł3 jest jak kochająca matka. Co by się nie działo, zawsze wiedziałem, że mogę do niej przyjść i naładować akumulatory. A gdy nie było mnie zbyt długo, tęskniłem – mówi. – Za każdym razem, gdy przechodzę przez bramki na stadionie, czuję wdzięczność, że mogę należeć do wielkiej rodziny Legii Warszawa – dodaje.

Marcin i Mateusz, drugi beneficjent, są zawodnikami ampfutbolowej drużyny prowadzonej przez Fundację Amp Active. Poprzez projekt “W protezie na rowerze” zbieramy środki na zakup sprzętu protetycznego, dostosowanego do wysokiej aktywności sportowej.

Poznaj Mateusza

Poznaj Marcina

 

Wsparcie

Zachęcamy do wsparcia akcji! Liczy się każdy grosz, a darowiznę można przekazać online pod tym linkiem lub na poniższe konto:

Fundacja Legii

ul. Łazienkowska 3

00 – 449 Warszawa

 mBank S.A.

Nr konta: 83 1140 1010 0000 5259 0300 1015

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

 

Całą wyprawę możecie śledzić na bieżąco na fanpage’u “W Protezie na Rowerze”. Znajdziecie tam zdjęcia, filmiki i szczegółowe opisy poszczególnych etapów trasy.

Relacja wideo z pierwszych dni wyprawy

 

Kamil i Ulrike w Szydłowcu

odpoczynek

Ekipa “W protezie na rowerze” przy Dębie Bartek w Zagnańsku – najstarszym drzewie w Polsce

rowery_3

W Jastrzębiu Zrój do Kamila i Ulrike dołączyli Darek, Dawid i Wojtek. 

rowery_9.4

Wrocław 

Wrocław

Pogoda na trasie nie zawsze dopisuje, ale nic nie zatrzyma Kamila i Ulrike!

rowery_8.6

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO