Data publikacji: 2016-07-23
Autor: Anna Górska
W piątek (22.07), dokładnie o godz. 09.00, spod Stadionu Legii Warszawa wyruszyła nasza wyprawa rowerowa „W protezie na rowerze − bo liczy się droga”. Przed nami 2016 km. Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy dzień.

Już 24 godziny przed rozpoczęciem naszej akcji wszystko mieliśmy dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu wyprawa wyruszyła zgodnie z planem. Punktualnie o godz. 09.00, Kamil Misztal i Ulrike Fuhrmann (przyjaciółka Fundacji Legii, aktywistka społeczna i sportowa) wystartowali w swoją dwutygodniową wycieczkę rowerową. Jej celem jest zbiórka środków na zakup niezbędnego sprzętu protetycznego, dostosowanego do wysokiej aktywności sportowej dla dwóch młodych, niepełnosprawnych zawodników drużyny, prowadzonej przez Fundację Amp Active − dla Mateusza i Marcina. Podczas startu naszych uczestników obecni byli również: zespół Fundacji Legii, w tym Prezes − Anna Mioduska, nasi sympatycy, a także redakcja legia.com oraz tvp.info.

start

Naszym dwóm bohaterom w trakcie całej wyprawy towarzyszyć będzie fizjoterapeuta i trener personalny Kamila − Jakub Majewski oraz część ekipy Fundacji Legii. Dodatkowo zawsze mogą liczyć na wsparcie mentalne Patrycji Plewki – psycholog, pasjonatki sportu, która na co dzień również porusza się dzięki protezie.

ruszyli

jadą_1

jadą_2

Na inauguracyjny dzień wyprawy zaplanowaliśmy trasę z Warszawy do Szydłowca czyli 130 km, podczas której organizowaliśmy kilka krótkich postojów, w tym m.in. w Warce, przeznaczonych na odpoczynek oraz posiłek w celu uzupełnienia zapasów energii na dalszą podróż.

posiłek

odpoczynek

Naszym pierwszym przystankiem i jednocześnie miejscem noclegu był Hotel Lodownia w Szydłowcu, który zdecydował się gościć członków wyprawy bezpłatnie. Dziękujemy bardzo właścicielom za to, że pokazali, że są #GotowiDoPomocy i postanowili wesprzeć naszą akcję „W protezie na rowerze – bo liczy się droga”.

hotel_Lodownia

 

Wesprzyj nas i przekaż darowiznę!

Tylko wspólnymi siłami możemy pomóc Kamilowi zebrać całą kwotę.

Bądź na bieżąco!

Dołącz do wydarzenia i obserwuj postępy w naszej wyprawie rowerowej!

Ty też możesz jechać z nami, a dołączyć można na każdym etapie trasy!

 

Zachęcamy również do obejrzenia relacji online ze startu naszej wyprawy:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kolorowe/domains/gotowidopomocy.pl/public_html/wp-content/themes/fundacjalegii/single-bo-liczy-sie-droga.php on line 817

ORGANIZATORZY AKCJI