Data publikacji: 2016-07-28
Autor:
Kolejnym partnerem wyprawy rowerowej jest portal amputowani.pl − serwis informacyjny dla osób po amputacjach kończyn, który powstał w 2007 roku.

Jednym z elementów serwisu amputowani.pl jest forum internetowe, którego celem jest umożliwienie osobom po przebytych amputacjach, integracji, wymiany informacji, a także uzyskanie porad od specjalistów z dziedziny medycyny, rehabilitacji i psychologii. Portal przede wszystkim zajmuje się wypełnianiem istniejącej luki informacyjnej dla osób, w trakcie i po amputacji, dodatkowo wydając i dystrybuując darmowe poradniki na ten temat.

Redaktorem portalu amputowani.pl oraz wydawcą bezpłatnych broszur informacyjnych i poradników jest firma Ortocentrum. Ortocentrum to organizator szkoleń, konferencji dla protetyków, lekarzy i fizjoterapeutów. Od 1999 r wdraża w Polsce najnowsze rozwiązania technologiczne w protetyce kończyn.

Pracownicy Ortocentrum są członkami stowarzyszeń, mających na celu poprawę jakości zaopatrzenia i standardów opieki nad osobami po amputacjach kończyn dolnych. Są to np.: Polskie Towarzystwo Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu oraz International Society for Prosthetics and Orthotics.

 

Poradnik dla pacjentów po amputacji kończyn dolnych

Informator dla osób po amputacji kończyn dolnych

 


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kolorowe/domains/gotowidopomocy.pl/public_html/wp-content/themes/fundacjalegii/single-bo-liczy-sie-droga.php on line 817

ORGANIZATORZY AKCJI