Data publikacji: 2016-07-16
Autor: Fundacja Legii
„W protezie na rowerze – bo liczy się droga” to akcja organizowana przez Fundację Legii, Fundację Krok do Marzeń oraz Fundację Amp Active. Projekt zakłada pokonanie dystansu 2016 km na rowerze przez założyciela Fundacji Krok do Marzeń – Kamila Misztala oraz przyjaciółkę Fundacji Legii, aktywistkę społeczną i sportową – Ulrike Fuhrmann.

Kamil MisztalKamil Misztal w młodości, w wyniku poparzenia stracił nogę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się i dziś Kamil może zarówno chodzić, jak i grać w piłkę. Fundacja Krok do Marzeń powstała z myślą, aby pomagać innym niepełnosprawnym oraz chorym osobom, których nie stać na leczenie bądź sprzęt ortopedyczny.

W 2015 roku Kamil zdecydował się przejechać na rowerze 1000 km, aby zebrać pieniądze dla 7-letniego Oskara, cierpiącego na porażenie mózgowe. W tym roku zaplanowany dystans wynosi 2016 km, a celem wyprawy jest zebranie środków na zakup sprzętu protetycznego, dostosowanego do wysokiej aktywności sportowej dla dwóch zawodników warszawskiej amp futbolowej drużyny, prowadzonej przez Fundację Amp Active, której zawodnikiem jest także Kamil Misztal. Koszt zaopatrzenia beneficjentów w taki sprzęt protetyczny wynosi 60 000 zł.

Pozwoli to na powrót do aktywnego życia i realizacji kolejnych sportowych marzeń oraz funkcjonowania na co dzień  bez ograniczeń po amputacji.

DSCN4792

Dystans 1916 km jest dystansem, który odpowiada dacie powstania klubu Legia Warszawa, natomiast ostatnie 100 km wyprawy odpowiada stu latom istnienia klubu. Akcja „W protezie na rowerze – bo liczy się droga” wpisuje się w tegoroczne obchody stulecia.

mapa rowerowa

Wyprawa wyruszy 22 lipca z Warszawy i powróci do niej 7 sierpnia.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia podróży Kamila oraz wsparcia naszej akcji. Każda złotówka się liczy!

Darowiznę można przekazać na poniższe konto:

Fundacja Legii
ul. Łazienkowska 3
00 – 449 Warszawa

mBank S.A.
Nr konta: 83 1140 1010 0000 5259 0300 1015
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe – W Protezie na Rowerze

Można także przekazać darowiznę wykonując przelew on-line. W celu wykonania przelewu kliknij na przycisk znajdujący się poniżej.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kolorowe/domains/gotowidopomocy.pl/public_html/wp-content/themes/fundacjalegii/single-bo-liczy-sie-droga.php on line 817

ORGANIZATORZY AKCJI