RADA NADZORCZA FUNDACJI
LUCJAN BRYCHCZY
Polski piłkarz i trener piłkarski. Czterokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Trzykrotnie sięgał po tytuł króla strzelców. Niekwestionowany autorytet i żywa legenda Legii Warszawa. Obecnie honorowy prezes klubu. Członek elitarnego Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Z orłem na piersi wystąpił w 58 spotkaniach zdobywając 18 goli. Przeczytaj więcej
Urodził się 13 czerwca 1934 roku w Nowym Bytomiu. Absolutny rekordzista Legii Warszawa pod względem liczby występów i zdobytych bramek. Do klubu, w którym aktywnie działa po dzień dzisiejszy, trafił w 1954 roku. Miał udział we wszystkich największych sukcesach stołecznej Legii.
W trakcie swojej kariery w Legii Warszawa Lucjan Brychczy rozegrał łącznie 452 mecze w których zdobył łącznie 227 bramek. W 1970 roku wraz z resztą zespołu dotarł do półfinału rozgrywek o Puchar Europy. W dowód uznania za piłkarskie i trenerskie zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 1999 Polski Związek Piłki Nożnej nadał mu honorowe członkostwo. Doceniając rolę jaką Lucjan Brychczy odgrywa dla Legii Warszawa i honorując 60-lecie pracy przy Łazienkowskiej, kibice i władze stołecznego klubu okrzyknęły 2014 rok, rokiem Lucjana Brychczego. Trybuna Południowa Stadionu Miejskiego Legii Warszawa nosi jego imię. W 2015 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej, został mianowany na stopień pułkownika.
BOGUSŁAW LEŚNODORSKI
Od dziecka pasjonat futbolu i kibic Legii Warszawa. Menadżer i prawnik.
Doświadczony prawnik i menedżer. Z Legią Warszawa związany od grudnia 2012 roku, kiedy to został prezesem stołecznego klubu. Obecnie, obok Dariusza Mioduskiego i Macieja Wandzla, współwłaściciel warszawskiej Legii. Członek Polskiej Rady Biznesu Przeczytaj więcej
Urodził się w 1975 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację radcowską (2004) oraz studia MBA na IESE Business School - Advanced Management (2008).
Wspólnik Zarządzający i współzałożyciel firmy prawniczej LSW, z którą jest związany od początku kariery zawodowej. Specjalizuje się w prowadzeniu projektów korporacyjnych, inwestycyjnych i prywatyzacyjnych. Pracował m.in. dla podmiotów reprezentujących przemysł ciężki i wydobywczy, sektor budownictwa i nieruchomości oraz świat mediów i telekomunikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie nadzoru właścicielskiego – zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych licznych spółek, w tym Kompania Węglowa S.A., Stalexport S.A., Index Copernicus International S.A., Black Lion NFI S.A., Ferrum S.A. Poza rynkiem polskim, biegle porusza się w systemie prawno-gospodarczym Rosji, Ukrainy i Białorusi.
Znany w środowisku prawniczym z zamiłowania do wymagających dyscyplin sportu, takich jak narciarstwo ekstremalne, motocross, skijet, jazda na rowerze górskim.
MACIEJ WANDZEL
Doświadczony menedżer i strateg. Z Legią Warszawa związany od 2014 roku, kiedy to został jednym z trzech – obok Dariusza Mioduskiego i Bogusława Leśnodorskiego – współwłaścicieli klubu. Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA w kadencji 2014/2015. Współodpowiedzialny za szereg systemowych zmian i reform jakie w tej organizacji zaszły w ostatnich latach. Prezes i akcjonariusz giełdowej spółki SOHO Development SA, znanej między innymi z realizacji unikalnego w skali kraju projektu Soho Factory zlokalizowanego na warszawskiej Pradze. Przeczytaj więcej
Urodzony w 1969 roku Maciej Wandzel jest również właścicielem rozpoznawalnych marek modowych Próchnik i Rage Age.
W przeszłości zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek, w tym Giełdy Papierów Wartościowych. Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu (podobnie jak Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski). Żonaty, ma czworo dzieci.
FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO